Çukurova’da bahar başlangıcında kenti saran portakal çiçeği kokusunun verdiği heyecanı tüm ülkeye yayma amacıyla başlatılan ve bu yıl 12’ncisi düzenlenen Portakal Çiçeği Festivali’nde bugün kortej yürüyüşü düzenlendi.
![](https://alanya-tarim-haberleri.com.tr/wp-content/uploads/2024/04/adanadan-renkli-kareler-portakal-cicegi-festivaline-binlerce-kisi-katildi-0-9yIu49Jd.jpg)
Binlerce kişinin katıldığı kortej, merkez Seyhan ilçesi Atatürk Parkı önünden başladı. Süslenen araçlara binen ve kostümleriyle göz kamaştıran yüzlerce kişi, korteji izleyenleri selamladı. Korteje; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve çok sayıda ünlü isim de eşlik etti. Müzik eşliğinde dans ederek eğlenen vatandaşlar, renkli görüntüler oluşturdu. Yürüyüş, Uğur Mumcu Meydanı’nda son buldu.
![](https://alanya-tarim-haberleri.com.tr/wp-content/uploads/2024/04/adanadan-renkli-kareler-portakal-cicegi-festivaline-binlerce-kisi-katildi-1-7WJW6uMm.jpg)
![](https://alanya-tarim-haberleri.com.tr/wp-content/uploads/2024/04/adanadan-renkli-kareler-portakal-cicegi-festivaline-binlerce-kisi-katildi-2-prhVnGr9.jpg)